Tehniskie plastikāti

PTFE -politetrafluoretilēns (ftoroplasts, fluoroplasts)
ĪPAŠĪBAS UN LIETOŠANA:
Blīvums: 2,23 g/cm3. Ekspluatācijas temperatūra: -190 ÷ +250 ° C

Plastmasai ir lieliska ķīmiskā un temperatūras izturība (termiski stabilākais materiāls) un pietiekami labas mehāniskās īpašības pat augstā temperatūrā, lieliskas slīdēšanas īpašības, ļoti zems berzes koeficients, izturīga pret UV stariem, labs elektroizolators. Nodilumizturīga, īpaši darbam ar abrazīvām virsmām vai materiāliem, diezgan mīksta. Tīra, bez piedevām var nonākt saskarē ar pārtiku. Piedevas – ogleklis, grafīts, stikla šķiedra – uzlabo mehāniskās un berzes īpašības.


PVDF – polivinilidēnfluorīds
ĪPAŠĪBAS UN LIETOŠANA:
Blīvums: 1,79 g/cm3. Ekspluatācijas temperatūra: -50 ÷ +150 ° C
Plastmasai piemīt izturība, stingrums (salīdzinājumā ar PTFE) un laba ķīmiskā izturība.
Tai ir zems ūdens absorbcijas koeficients, un tā ir izturīga pret UV iedarbību. PVDF ir labs izolators ar zemāku degšanas klasi. Plaši izmanto ķīmiskā rūpniecībā, tvertņu pārklājumiem, tvertņu ražošanā, jo labi padodas lodēšanai. Iespējama saskare ar pārtiku, sterilizācija ar tvaiku. Tādēļ to plaši izmanto ķīmijas un medicīnas nozarē.


PEEK – poliētera ētera ketons
ĪPAŠĪBAS UN LIETOŠANA:
Blīvums: 1,31 g/cm3. Ekspluatācijas temperatūra: -50 ÷ +250 ° C
Šai plastmasai piemīt lieliskas mehāniskās īpašības pat lielu slodžu gadījumā, arī augstā temperatūrā un agresīvā ķīmiskā vidē. Plastmasai ir ne tikai ļoti stabili izmēri, bet to īsu laiku var ekspluatēt pat līdz 310 °C temperatūrā. Savu unikālo īpašību dēļ PEEK tiek izmantota sarežģītu tehnoloģiju jomās: aviācijas, lāzeru, elektronikas, medicīnas nozarē. PEEK piemīt vislabākās plastmasas īpašības, tādēļ to izmanto tādu ierīču ražošanai, kas darbojas sarežģītos apstākļos. Piemērota saskarei ar pārtiku.


Fiberflon® (stikla audums ar PTFE pārklājumu)
ĪPAŠĪBAS UN LIETOŠANA:
Ekspluatācijas temperatūra: -170 ÷ +260 °C
Šim materiālam ir augsta darba temperatūra, labas elektroizolācijas īpašības, tas nemaz nelīp un ir izturīgs agresīvā ķīmiskā vidē. Ir iespējama tieša saskare ar pārtiku, tādēļ to bieži izmanto iepakojumiem pārtikas ražošanā, kā arī dažādās žāvēšanas sistēmās. Piemērots nelielas slodzes transportieru siksnu ražošanai. To piegādā ruļļos, var būt ar vienu līmējošu virsmu, antistatisks vai tiek piegādāts tīkla veidā (žāvētājiem).


Silikona gumija
ĪPAŠĪBAS UN LIETOŠANA:
Blīvums: 1,35 g/cm3. Ekspluatācijas temperatūra: -50 ÷ +200 ° C
Silikona gumija ir elastīga, atsperīga, mīksta, un to var ekspluatēt augstā temperatūrā (īsu laiku līdz 220 °C). Drīkst saskarties ar pārtiku. Silikona gumiju lieto, ražojot dažādas starplikas, blīvējumus, vāciņus, ko izmanto virsmas pārklāšanai, arī par vakuuma membrānu


PVC – polivinilhlorīds (viniplast)
ĪPAŠĪBAS UN LIETOŠANA:
Blīvums: 1,44 g/cm3. Ekspluatācijas temperatūra: 0 ÷ +60 ºC
PVC ir stingra, cieta, ļoti labi mehāniski apstrādājama plastmasa, bet zemā temperatūrā kļūst daudz trauslāka nekā PE un PP. PVC plastmasu var ne tikai metināt, bet arī līmēt un krāsot. Plastmasa ir ķīmiski izturīga, neabsorbē ūdeni, ir labs izolators un ar izcilu ugunsizturību (pašnodziestošs), tādēļ to plaši izmanto par konstrukcijas elementu, kā arī tvertņu, konteineru un dažādu ierīču ražošanā.

IDENTIFIKĀCIJA
Plastmasai var būt dažādas modifikācijas un krāsas. Grimst ūdenī. Nedeg, noņemot liesmas avotu, nodziest. Liesmai ir dzeltenīga nokrāsa, degšanas laikā izdalās melni dūmi, veidojas kvēpi.

Renārs Ivanīnoks
Pārdošanas vadītājs
☎: +371 25769912
renars@printpack.lv

DETAĻU RAŽOŠANA
No plastmasas un plastmasas pusfabrikātiem izgatavojam dažādus plastmasas profilus, vadotnes, ķēžu veida celiņus, zobratus, ritentiņus, ieliktņus, slīdgultņus, vārstus, atlokus un citas detaļas.
Sniedzam turpmāk minētos pakalpojumus
1. Konsultējam par plastmasas izvēles jautājumiem.
2. Sniedzam griešanas, virpošanas, frēzēšanas, urbšanas, liekšanas
un pulēšanas pakalpojumus.
3. Varam ierasties klienta norādītajā vietā, identificēt problēmu un piedāvāt savu risinājumu, dalīties daudzu gadu pieredzē.

Comments are closed.