Tehniskie plastikāti

PP-polipropilēns (PP-H homopolimērs, PP-C kopolimērs)
ĪPAŠĪBAS UN LIETOŠANA:
Blīvums: 0,92 g/cm3. Ekspluatācijas temperatūra: -20 ÷ +100 ° C
PP plastmasa ir ar labāku mehānisko izturību nekā PE, bet mazāk izturīga pret triecieniem zemā temperatūrā. Polipropilēns ir ķīmiski izturīgs materiāls, viegli metināms, tādēļ to ļoti bieži izmanto ūdens attīrīšanas iekārtu, baseinu, ķīmisko tvertņu, naftas produktu rezervuāru, elektrolīzes vannu ražošanā. PP pilnīgi neabsorbē ūdeni, var nonākt tiešā saskarē ar pārtikas produktiem, tāpēc tas ir piemērots materiāls izmantošanai dažādās pārtikas rūpniecības nozarēs. Šo plastmasu var termiski formēt, tādēļ to izmanto ortopēdijā, tā ir viegla un salīdzinoši lēta.

IDENTIFIKĀCIJA
PP plastmasa negrimst ūdenī (blīvums mazāks nekā ūdenim). Turpina degt, pat noņemot liesmas avotu, izdalot parafīna aromātu. PP plastmasas virsmu ir grūtāk griezt nekā PE.


Tekstolīts (PT)
ĪPAŠĪBAS UN LIETOŠANA:
Blīvums: 1,42 g/cm3. Ekspluatācijas temperatūra: -40 ÷ +105 ° C
Tā ir ļoti izturīga, cieta, pilnīgi neelastīga plastmasa. Tekstolīts ir presēts no laminēta kokvilnas auduma, kas piesūcināts ar fenola sveķiem. Tam ir ļoti labas dielektriskās īpašības, nodilumizturība. Šo plastmasu var izmantot dažādu konstrukciju un detaļu ražošanai, tā iztur lielas slodzes, saglabā stabilu izmēru, nedeformējas. Tā parasti ir brūna, un audums uz plākšņu virsmas ir redzams.


Stikla tekstolīts (HGW)
ĪPAŠĪBAS UN LIETOŠANA:
Blīvums: 1,80 g/cm3. Ekspluatācijas temperatūra: -60 ÷ +180 °C
Stikla tekstolīts ir stikla auduma un epoksīda – formaldehīda sveķu izstrādājums, kam piemīt labākas mehāniskās, termiskās un elektroizolācijas īpašības nekā parastajam tekstolītam. Tas ir ļoti izturīgs materiāls ar īpaši stabiliem izmēriem. Stikla tekstolīts ir lielisks dielektriķis, tādēļ to parasti izmanto elektrotehnikas nozarē. To lieto elektroizolācijas plākšņu, vairogu, dažādu izolatoru u. c, priekšmetu ražošanai. Tas parasti ir dzeltenīgā krāsā.


Poliuretāns (PUR)
ĪPAŠĪBAS UN LIETOŠANA:
Blīvums: 1,35 g/cm3. Ekspluatācijas temperatūra: -30 ÷ +100 ° C
Poliuretāns ir ļoti elastīgs, saspiežot, tas līdz 50 % atgūst savu sākotnējo stāvokli. Šis materiāls ir izturīgs pret nodilumu, strādājot ar dažādām virsmām, pat ar abrazīviem birstošiem materiāliem, pulveriem, gandrīz neplīst, neslīd, labi slāpē vibrācijas. No poliuretāna tiek ražotas dažādas uzmavas, pretvibrācijas starplikas, ritentiņi, gumijas ieliktņi (sailienbloki), skrāpji, krāsu un līmes aplikatori, vibrējošu plākšņu zoles. Atkarībā no cietības tiek ražots dažādās krāsās.


Polikarbonāts (PC)
ĪPAŠĪBAS UN LIETOŠANA:
Blīvums: 1,19 g/cm3. Ekspluatācijas temperatūra: -60 ÷ +125 ° C
Tā ir viena no nedaudzajām caurspīdīgajām tehniskajām plastmasām. Izturīga un cieta ar ļoti labām mehāniskām un elektroizolācijas īpašībām. Tai ir īpaši augsta triecienizturība un izmēru stabilitāte. Materiāls ir lieliski piemērots dažādu mehāniskās apstrādes ierīču pārklāšanai paredzētu caurspīdīgu aizsargu ražošanai, lauksaimniecības un mežsaimniecības tehnikas logu un jumta logu ražošanai.


Renārs Ivanīnoks
Pārdošanas vadītājs
☎: +371 25769912
renars@printpack.lv

DETAĻU RAŽOŠANA
No plastmasas un plastmasas pusfabrikātiem izgatavojam dažādus plastmasas profilus, vadotnes, ķēžu veida celiņus, zobratus, ritentiņus, ieliktņus, slīdgultņus, vārstus, atlokus un citas detaļas.
Sniedzam turpmāk minētos pakalpojumus
1. Konsultējam par plastmasas izvēles jautājumiem.
2. Sniedzam griešanas, virpošanas, frēzēšanas, urbšanas, liekšanas
un pulēšanas pakalpojumus.
3. Varam ierasties klienta norādītajā vietā, identificēt problēmu un piedāvāt savu risinājumu, dalīties daudzu gadu pieredzē.

Comments are closed.