Tehniskie plastikāti

Polipropilēns (PP)
Blīvums – 0,92g/cm3. Darba temperatūra (PP-C): -30 līdz +90°C.

Ķīmiski izturīga, stingra konstrukciju plastmasa, kas izceļas ar labām dialektriskajām īpašībām. Salīdzinot ar citām plastmasām, tā ir viena no vieglākajām, negrimst ūdenī.

Īpašības: Izturīgs pret skābēm, sārmiem, koroziju. Neuzsūc mitrumu, viegli metināms. Nekaitīgs, higiēnisks, var izmantot saskarsmē ar pārtikas produktiem un dzeramo ūdeni. PP var būt ar UV aizsardzību, izturīgs pret atmosfēras iedarbību, kas nodrošina ilgmūžību, to izmantojot āra apstākļos.

Izmantošana: Polipropilēns visplašāk tiek izmantots notekūdeņu attīrīšanas iekārtās, dažādu tvertņu, baseinu, āra kubulu, ūdens slidkalniņu, ķīmisko tvertņu, elektrolīzes vannu, ventilācijas sistēmu, plauktu ražošanai. Atkarībā no polipropilēna veida tiek ražoti medicīnas instrumentu statīvi, tirdzniecības aprīkojums, ortopēdiskie un citi izstrādājumi.


Tekstolīts
Blīvums: 1,3 – 1,4 g/cm3; Tekstolīta darba temperatūra: no -40°C līdz +105°C

Daudzslāņu elektroizolācijas konstruktīvais materiāls, kura pamatā ir kokvilnas audums kas piesūcināts ar fenola-formaldehīda sveķiem.

Izmantošana: Elektrodzinēju blīvju un detaļu, uz kurām iedarbojas elektrība un mehāniskā slodze un berze, ražošanai. No tekstolīta tiek izgatavoti dažādi dielektriskie vairogi, bukses, zobrati, veltņi, rullīši. Izmanto kā aizvietotājmateriālu vakuumsūkņu plāksnīšu ražošanai. Ļoti plaši izmanto pārtikas, medicīnas, elektronikas, tekstila, automobiļu rūpniecības iekārtās.


Stiklšķiedras tekstolīts
Blīvums 1,85 g/cm3; Stiklšķiedras tekstolīts darba temperatūra ir no -65°C līdz +180°C.

Daudzslāņu elektrotehnikas konstruktīvais materiāls. Ražo, presējot stikla šķiedras audumu, kas piesātināta ar epoksīda un fenolformaldehīda sveķiem.

Izmantošana: Stiklšķiedras tekstolīts parasti tiek izmantots elektrotehnikā. No tā tiek izgatavotas transformatoru plāksnes, elektrības skapji, elektronikas detaļu stiprināšanas plāksnes.


Poliuretāns
Blīvums: 1,15 g/cm3. Darba temperatūra: no -30°C līdz +80°C.

Termoplastisks elastomērs, ļoti elastīgs konstrukciju materiāls, kas izceļas ar labām anifrikcijas īpašībām. Ķīmiskais apzīmējums – PUR.

Izturīgs pret berzi, nodilumu un plīšanu. Piemīt ļoti laba tilpuma atjaunošanās atmiņa, pat pēc ilgstošas deformācijas. Ļoti labi slāpē vibrāciju un triecienus.

Izmantošana: Automobiļu rūpniecībā: izmanto dzinēju spilveniem, tiek ražotas šasijas bukses. Tiek ražotas piedziņas vārpstu savienojuma uzmavas, transportieru lentes, transportieru lenšu nostumšanas naži, dažādi ritentiņi, rullīši, rullīšu pārklājumi. Ar šo materiālu pārklāj virsmas kur ir ļoti spēcīga abrazīvā ietekme. Būvniecības un ceļu mašīnās: vibroplātņu pēdas, augstas ražības betona maisītāju lāpstiņas, ceļa veltņu virsmas nogrebšanas naži, sniega tīrīšanas mašīnu lāpstu asmeņi.


Polikarbonāts PC

Blīvums: 1,19 g / cm³. Darba temperatūra: -60 ÷ +125 ºC

Īpašības un pielietojums: Tā ir viena no nedaudzajām caurpīdīgajām tehniskajām plastmasām. Polikarbonāts ir termoplastisks plastmasu materiāls, kura galvenais raksturlielums ir tā izcilā triecienizturība. Tas ir izturīgs un ciets, tam ir ļoti labas mehāniskās un elektroizolācijas īpašības, lieliska stabilitāte izmēros. Materiāls ir ideāli piemērots caurspīdīgu aizsargu izmantošanai dažādu apstrādes iekārtās, lauksaimniecības un mežsaimniecības tehnikas logiem un jumta segumu ražošanai.


Jevgenijs
☎: +371 29486875
jevgenijs@printpack.lv

Comments are closed.