Tehniskie plastikāti

PA 6G, PA 6 – poliamīds (kaprolons, kaprons, neilons)
ĪPAŠĪBAS UN LIETOŠANA:
Blīvums: ~ 1,15 g/cm3. Ekspluatācijas temperatūra: -40 ÷ +110 ° C
Poliamīdi ir plaši izplatīti plastikāti, kuriem piemīt labas mehāniskās īpašības: triecienizturība, zems berzes koifecients, nodilumizturība un aizsardzība pret UV stariem. Poliamīds ir mehāniski apstrādāts, izturīgs pret naftas produktiem, bieži tiek izmantots dažādās rūpnieciskās iekārtās. No tā ražo zobratus, ritentiņus, bīdāmos ieliktņus, skriemeļus, veltņus, skrūves, skrāpjus, gredzenus un citas tehniskas detaļas.

IDENTIFIKĀCIJA
Lietajam dabiskajam poliamīdam ir dzeltenīga nokrāsa („ziloņkaula krāsa”). Šo plastmasu iemetot ūdenī, tā grimst, slikti aizdegas, degšanas laikā izdala asu „svilstošu matu” smaku.


POM – poliacetāls (POM, aDERLIN)
ĪPAŠĪBAS UN LIETOŠANA:
Blīvums: 1,41 g/cm3. Ekspluatācijas temperatūra: -50 ÷ +115 ° C
Tā ir cieta un izturīga plastmasa ar ļoti labu izmēru stabilitāti un triecienizturību pat zemā temperatūrā. Poliacetāls labi pakļaujas apstrādei, tādēļ to var izmantot dažādu precīzu detaļu ražošanai: kalibrēšanas instrumenti, dozatori, vārsti, ritentiņi, bīdāmie ieliktņi, turētāji utt. Plastmasu lieto pārtikas rūpniecībā (tā var nonākt saskarē ar pārtiku un to var mazgāt ar sārmiem), medicīnā, elektronikā. Tā neabsorbē ūdeni, tādēļ to var plaši izmantot mitrā vidē.

IDENTIFIKĀCIJA
Šī plastmasa parasti ir sulīgi balta vai melna, grimst ūdenī. Deg ar vāji redzamu liesmu, tai nodziestot, dūmi izdala ļoti asu, skābu smaku.


PET – polietilēna tereftalāts (PET, lafsāns, poliesters)
ĪPAŠĪBAS UN LIETOŠANA:
Blīvums: 1,39 g/cm3. Ekspluatācijas temperatūra: -20 ÷ +115 ° C
Plastmasa ar labām slīdes īpašībām, nodilumizturīga saskarē ar metāliem (īpaši pulētu, pulētu, cietinātu, rūdītu tēraudu). PET neabsorbē mitrumu, tam ir zems termiskās izplešanās koeficients, tādēļ materiāls saglabā ļoti stabilus izmērus. Tas ir izturīgs pret skābēm un ar labām dielektriskām īpašībām. Labo mehānisko īpašību dēļ, kā arī tāpēc, ka iespējama saskare ar pārtikas produktiem, šo plastmasu izmanto slīdgultņu, vadotņu, zvaigznīšu, ieliktņu, skrāpju izgatavošanai, kur nepieciešama izmēru stabilitātes smalka detalizācija.
Tā ir izturīga pret gamma un rentgena stariem.

IDENTIFIKĀCIJA
Plastmasa parasti ir balta, melna vai gaiši pelēka. Tā grimst ūdenī, deg dzeltenu liesmu, izdala kvēpus, un, noņemot liesmas avotu, lēnām nodziest, izdalot saldenu aromātu.


PE-polietilēns (PE-300, PE-500, PE-1000)
ĪPAŠĪBAS UN LIETOŠANA:
Blīvums: 0,93 g/cm3. Ekspluatācijas temperatūra: -100 ÷ +80 ° C
Šai plastmasai piemīt augsta triecienizturība, tā ir viegla, elastīga un nav trausla pat pie ļoti zemām temperatūrām, tādēļ to var izmantot aizsardzībai paredzētu bortu, lenšu ražošanai (piemēram, hokeja laukumos). Tā ir izturīga pret naftu un dažādiem ķīmiskiem produktiem. Plastmasu var termoformēt un metināt (PE-300), tādēļ to bieži izmanto konteineru, tvertņu un rezervuāru ražošanā. PE-500 bieži izmanto pārtikas rūpniecībā griešanas dēlīšu, galda virsmu ražošanā. PE-1000 piemīt izcilas slīdēšanas īpašības un nodilumizturība, tā ir piemērota darbam abrazīvā vidē, tādēļ šī plastmasa tiek plaši izmantota ne tikai nebirstošu materiālu transportēšanas konveijeros, bet arī ķēžu veida slīdēšanas celiņu, konveijera zvaigznīšu un dažādu transportieru vadotņu ražošanā.

IDENTIFIKĀCIJA
Plastmasai var būt dažādas krāsas. Negrimst ūdenī (blīvums mazāks nekā ūdenim). Tā deg, pat noņemot liesmas avotu, pil, un dūmi izstaro parafīna (kūstoša vaska) aromātu.


Renārs Ivanīnoks
Pārdošanas vadītājs
☎: +371 25769912
renars@printpack.lv

DETAĻU RAŽOŠANA
No plastmasas un plastmasas pusfabrikātiem izgatavojam dažādus plastmasas profilus, vadotnes, ķēžu veida celiņus, zobratus, ritentiņus, ieliktņus, slīdgultņus, vārstus, atlokus un citas detaļas.
Sniedzam turpmāk minētos pakalpojumus
1. Konsultējam par plastmasas izvēles jautājumiem.
2. Sniedzam griešanas, virpošanas, frēzēšanas, urbšanas, liekšanas
un pulēšanas pakalpojumus.
3. Varam ierasties klienta norādītajā vietā, identificēt problēmu un piedāvāt savu risinājumu, dalīties daudzu gadu pieredzē.

Comments are closed.