Tehniskie plastikāti

Poliamīds, PA
Blīvums – 1,15 g/cm3, darba temperatūra: -40°C līdz +110°C

Viena no visbiežāk mehānikā izmantotajām plastmasām, tiek saukta arī par “kaprolonu” vai “neilonu”. Ķīmiskais apzīmējums – PA. Šī plastmasa ir viegli mehāniski apstrādājama. Ciets, izturīgs pret lielām slodzēm, izceļas ar labām mehāniskajām īpašībām. Mazs berzes koeficients, izturīgs pret smērvielām un ķīmiskām vielām. Absorbē mitrumu , tāpēc nav ieteicama ekspluatācija ūdenī.

Izmantošana: Mašīnu, metalurģijas, naftas pārstrādes, enerģētikas, ķīmijas, pārtikas, kuģu būves un remonta, lauksaimniecības un citās nozarēs, dažādu komplektējošo detaļu ražošanai. Tiek ražoti zobrati, skriemeļi, bukses, gultņu ieliktņi, gredzeni, vītnes, ritentiņi, trošu rullīši, spiedes, vārsti, virzuļi u. tml.


Poliacetāls POM
Blīvums – 1,43 g/cm3, Darba temperatūra: (POM-C) – no -50°C līdz +105°C;

POM– inženiertehniskā plastmasa. Ķīmiskais apzīmējums – POM. Daudzās jomās poliacetāls var aizvietot poliamīdu (PA). Ieteicams izmantot vietās, kur uzkrājas daudz mitruma, vai darbam ūdenī. Var izmantot pārtikas rūpniecībā. Salīdzinot ar poliamīdu, POM mehāniskā apstrāde ir ievērojami vieglāka un precīzāka.

Īpašības: Cieta, mehāniski stipra plastmasa, triecienizturīga pat zemā temperatūrā, izceļas ar labām mehāniskajām īpašībām. Labas slīdamības īpašības, nodilumizturīga, izturīga pret smērvielām, sāli, sārmiem un citām ķīmiskām vielām. Apkārtējās vides apstākļos absorbē līdz 0,3% ūdeni , kā rezultātā tiek saglabāta laba izmēru stabilitāte. Ļoti viegli mehāniski apstrādājama.

Izmantošana: Ļoti plaši izmanto pārtikas, medicīnas, elektronikas, tekstila, automobiļu, mašīnu rūpniecības iekārtās.


Polietilēnteraftalāts PET
Blīvums: 1,38g/cm3- 1,44 g/cm3, Darba temperatūra: no -20°C līdz +115°C.

Īslaicīgi darba temperatūra: līdz +180°C, mitruma absorbcija mazāka par 0,3%.

Mehāniski izturīga, stingra un cieta plastmasa, kas iztur lielu mehānisko slodzi un spiedienu. Ķīmiskais apzīmējums – PET, tiek saukta arī par poliesteri. PET izceļas ar ļoti mazu un stabilu berzes koeficientu, tāpēc tās lietošanas laiks ir ilgāks, salīdzinot ar PA vai POM. Salīdzinot ar POM, PET plastmasa var darboties augstākā temperatūrā un ir izturīgāka pret dažādām skābēm. Tā neabsorbē mitrumu, tāpēc ražošanas procesa laikā tiek saglabāta izmēru stabilitāte.

PET plastmasa var tikt izgatavota ar dažādām piedevām, tādā veidā uzlabojot PET nodilumizturību un nolietošanās īpašības.

Īpašības: Mazs temperatūras izplešanās koeficients. Labas izmēru stabilitātes īpašības. Labi apstrādājams mehāniski, var izmantot saskarē ar pārtikas produktiem.

Izmantošana: Izmantojams mehānikā, medicīnas inventāra ražošanā, elektrības un elektronikas, pārtikas, mašīnu un citās rūpniecības nozarēs, īpaši plaši izmantojams precīzu detaļu ražošanā.


Polietilēns PE
Blīvums – 0,95 g/cm3, darba temperatūra -50°C līdz +80°C.

Ūdens absorbcija ir mazāka nekā 0,01 %;

Viegla konstrukciju plastmasa, tā ir viegla, izturīga, neplīstoša pat pie zemām temperatūrām, izturīga pret dažādām ķīmiskām vielām, ieteicams stiprināt mehāniski. Ķīmiskais apzīmējums – PE.

Īpašības: Izturīgs pret skābēm sārmiem, sāļiem, koroziju, triecieniem, plīšanu, nodilumu, berzi. Neuzsūc mitrumu. Viegli metināms (PE 300), maz skrāpējas (PE 500), izceļas ar labām slīdēšanas īpašībām un nodilumizturību (PE 1000). Nekaitīgs, higiēnisks, var izmantot kontaktā ar pārtikas produktiem un dzeramo ūdeni. Triecienizturīgs, saglabājas elastīgs pat zemā temperatūrā.

Pielietojums: PE300 – vispārējā pielietojuma plastikāts, izcila ķīmiskā izturība un labas elektroizolācijas īpašības, ir izturīgs pret jūras ūdeni, skābēm, sārmiem, spirtiem un benzīnu. Viegli metināms, termiski veidojams.

PE500 – salīdzinot ar PE300, tā ir cietāka, stingrāka un izturīgāka pret skrāpēšanos.

PE1000 – ļoti nodilumizturīga plastmasa, kas izceļas ar izcilu berzes izturību, labām slīdes īpašībām, izcila ķīmiskā izturība, arī zemās temperatūrās.


Jevgenijs
☎: +371 29486875
jevgenijs@printpack.lv

Comments are closed.