Tehniskie plastikāti

Politetrafluoretilēns (PTFE) “ftoroplasts”, “fluoroplasts”
Blīvums: 2,25 g / cm³. Darba temperatūra: -190 ºC līdz + 250 ºC

Augstas temperatūras plastmasa, lieliskas slīdēšanas īpašības un ļoti mazs berzes koeficients. Noturīgs pret nodilumu, it īpaši attiecībā uz abrazīvām virsmām vai materiāliem. Tam ir lieliska ķīmiska izturība un labas mehāniskās īpašības pat augstā temperatūrā. Labs izolators, bet viens no mīkstākajiem plastikātiem. Izgatavo arī ar piedevām: ogleklis, grafīts, stikla šķiedra. Var nonākt saskarē ar pārtiku.

PTFE plaši izmanto ķīmijas, elektriskajā rūpniecībā, instrumentos, mašīnbūvē, pārtikas pārstrādē, medicīnā, vieglajā rūpniecībā un apģērbu rūpniecībā. Teflons ir fizioloģiski un bioloģiski nekaitīgs. Dažādu pildvielu pievienošana ftoroplastam ievērojami uzlabo nodilumizturību, cietību, siltumvadītspēju, mehānisko izturību.


Polivinildenfluorīds PVDF
Blīvums: 1,79 g / cm³. Darba temperatūra: -50 ºC līdz +150 ºC

Plastmasai piemīt stingrība (salīdzinājumā ar PTFE) un laba ķīmiskā izturība. Ir zems ūdens absorbcijas koeficients, ir izturīga pret UV starojumu. PVDF ir labs izolators ar zemāku uzliesmošanas klasi. To plaši izmanto ķīmiskajā rūpniecībā, cisternu pārklāšanai, konteineru ražošanā, jo tas ir labi sametināms. Iespējamais kontakts ar pārtiku.Īpašības un pielietojums.

Lieliski metināms. Var termoformēt. Izturīgs pret tvaiku un neuzsūc mitrumu. Zems berzes koeficients. Izturīgs pret atmosfēras iedarbību un ķīmiju. Lieliskas elektroizolācijas īpašības.

PVDF ir universāla tehniskā pielietojuma plastmasa, piemērota izmantošanai naftas, ķīmijas, metalurģijas, medicīnas, pārtikas, tekstila rūpniecībā.


PEEK – Polietereterketons
Blīvums: 1,31 g / cm³. Darba temperatūra: -50 ºC līdz + 250 ºC

Šai plastmasai ir izcilas mehāniskās īpašības, augstu temperatūru vai agresīvu ķīmisku vielu gadījumā. Plastmasai ne tikai ir ļoti labas izmēru stabilitātes īpašības, bet to var īslaicīgi izmantot arī līdz 310 ° C. Pateicoties savām īpašajām īpašībām, PEEK tiek izmantots sarežģītu tehnoloģiju jomā: aviācijas, lāzera, elektronikas un medicīnas nozarēs. . Piemērota kontaktam ar pārtiku.


Fiberflon (PTFE pārklāts stikla audums)
Darba temperatūra: -170°C līdz + 260 °C

Šim materiālam ir augsta darba temperatūra, labas elektroizolācijas īpašības, un izturība pret agresīviem ķīmiskiem līdzekļiem. Iespējams tiešs kontakts ar pārtiku, bieži tiek izmantots iepakojuma ražošanai, pārtikas rūpniecībā un dažādās žāvēšanas sistēmās. Piemērots nelielas slodzes konveijera lentām.


Silikona gumija
Blīvums: 1,35 g / cm³. Darba temperatūra: -50 ºC līdz +200 ºC

Silikona gumiju raksturo elastība, spēja strādāt augstās temperatūrās (īstermiņā līdz 220 ºC). Gumija ir izturīga pret ķīmiskajiem savienojumiem un tāpēc ir piemērota izmantošanai dažādās nozarēs.Silikona gumiju izmanto kā blīvējamo materiālu, kur ir saskare ar augstu temperatūru. Izmantojama mašīnbūvē, vietās kur vajadzīgs blīvējums pie augstām temperatūrām. Silikona gumiju izmanto arī elektrotehnikās kā izolējošo materiālu. Silikons tiek izmantots pārtikas rūpniecībā, kur ir saskare ar pārtikas produktiem. No silikona gumijas tiek ražotas dažādas blīves, blīvslēgi, vāciņi, kas tiek izmantoti gan augstā, gan zemā temperatūrā. Nav toksiska, izturīga, ilgmūžīga, antistatiska.


PVC (Polivinilhlorīds)
Blīvums – 1,47g/cm3. Darba temperatūra: -15 ºC līdz +60 ºC

Polivinilhlorīds – stingra, pietiekami smaga konstrukciju plastmasa, parasti tiek saukta atbilstoši sava ķīmiskā apzīmējuma burtiem – PVC.

PVC plastmasa ir īpaši populāra savas ķīmiskās stabilitātes dēļ, kā arī pateicoties savai augstajai izturībai pret dažādām agresīvām ķīmiskām vidēm. Izceļas ar lieliskām adhēzijas īpašībām (labi līmējas), sakarsējot viegli lokās, termiski veidojas un var sametināt, izmantojot PVC elektrodus. Plastmasa ir pietiekami triecienizturīga, saliecot nesalūst.

Izturīga pret augstas koncentrācijas skābēm (sēru, sāli, slāpekli) un gāzēm. Izturīga pret sārmiem, sāls šķīdumiem, koroziju, pelējumu un citām ķīmiskām vielām. Neuzsūc mitrumu. Viegli apstrādājama mehāniski, griežama, liecama, līmējama.

Māris Mediņš
☎: +371 26125103
maris@printpack.lv